Пропустити навігацію

НЕЩАСНІ ВИПАДКИ ЗА 9 МІСЯЦІВ 2024 РОКУ: АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД

Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві веде системну роботу з профілактики нещасних випадків. Однією зі складових цієї роботи є збір, систематизація причин, які призвели до сумних подій та їх аналіз.

В період січня – вересня поточного року до Головного управління надійшло 565 повідомлень про нещасні випадки (гістограма 1),  внаслідок яких постраждали 748 осіб,  в т. ч. 187 – зі смертельним наслідком. За цей же час надійшло 14 повідомлень про хронічні професійні захворювання.

За 9 місяців 2024 року в Головному управлінні зареєстровано 557 актів, з яких 435  за результатами розслідування визнано пов’язаними з виробництвом. З них на 14  потерпілих складені тимчасові акти та 122 акти по випадкам, що не пов’язані з виробництвом.

Із загальної кількості зареєстрованих актів за формою Н-1, складено 336 актів по нещасним випадкам/гострим профзахворюванням. З них 251 пов’язані з виробництвом).                                                                                         

Аналіз кількості нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом (гістограма 2), показав, що найбільше нещасних випадків сталося внаслідок падіння потерпілих осіб – 85 (34%), з яких превалює падіння потерпілого під час пересування 61 (24%).

Аналіз причин настання (діаграма 3), продемонстрував, що найбільше нещасних випадків сталося через організаційні причини (61% або 147 потерпілих), з яких превалює невиконання вимог інструкції з охорони праці – 106 (42%).

В таблиці 1 показано розподіл потерпілих осіб від нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, по галузям економіки.

Найбільше потерпілих осіб у страхових нещасних випадках зареєстовано у таких галузях:

  • «Транспорт, поштова діяльність» – 60 осіб (24%);
  • «Оптова та роздрібна торгівля» – 42 особи (17%);
  • «Професійна та наукова діяльність – 26 осіб (10%);
  • «Переробна промисловість» – 19 осіб (8%).

За 9 місяців 2024 року головні спеціалісти відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління, які наділені повноваженнями страхових експертів з охорони праці, взяли участь у роботі 400 комісій з розслідування та спеціального розслідування нещасних випадків і професійних захворювань  на виробництві, в тому числі 21 групових нещасних випадків, 26 нещасних випадків із смертельним наслідком, 66 випадків смерті на підприємстві, 2 гострих професійних захворювань, 8 нещасних випадків з можливою інвалідністю, 277 нещасний випадок з тимчасовою втратою працездатності.

          З метою вивчення стану умов і безпеки праці на підприємствах для подальшого надання в межах компетенції допомоги роботодавцю у вдосконаленні системи управління охороною праці, проведено 13 перевірок стану профілактичної роботи щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці та 13 позапланових перевірок у зв’язку з настанням нещасних випадків на виробництві. В цілому виявлено 151 порушення законодавства про охорону праці. Внесено роботодавцям 26 подань про усунення порушень.

У зв’язку з несвоєчасним наданням на паперовому носії повідомлень про нещасний випадок, що сталися  на підприємствах м. Києва, щодо керівників підприємств складено 38 протоколів про адміністративне правопорушення.

Страхувальникам надано 999 консультацій у створенні та реалізації ефективної системи управління охороною праці.

Нашими експертами вивчалися та узагальнювалися системи управління охороною праці в столиці. Позитивні  досвід  був поширений на 11 підприємствах м. Києва.

 

 

2 - НЕЩАСНІ ВИПАДКИ ЗА 9 МІСЯЦІВ 2024 РОКУ: АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД 3 - НЕЩАСНІ ВИПАДКИ ЗА 9 МІСЯЦІВ 2024 РОКУ: АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД 4 - НЕЩАСНІ ВИПАДКИ ЗА 9 МІСЯЦІВ 2024 РОКУ: АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД 5 - НЕЩАСНІ ВИПАДКИ ЗА 9 МІСЯЦІВ 2024 РОКУ: АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД

background Layer 1