Пропустити навігацію

Аналітичний огляд про нещасні випадки та профілактичну роботу Головного управління за І квартал 2025 року

У І кварталі 2025 року до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі – Головне управління) надійшло 226 повідомлень про нещасні випадки, внаслідок яких постраждали 248 осіб, в т. ч. 67 – зі смертельним наслідком (діаграма 1).

Загальна кількість повідомлень за І квартал 2025 року збільшилася на 34 у порівнянні з аналогічним періодом 2024 року (діаграма 2)

За І квартал 2025 року в Головному управлінні зареєстровано 295 актів за формою Н-1, з яких 206 актів по випадкам, які за результатами розслідування визнано пов’язаними з виробництвом (Н-1/П), та 78 актів по випадкам, що не пов’язані з виробництвом (Н-1/НП),  на 11  потерпілих складені тимчасові акти (Н-1/П тимчасовий).

Із загальної кількості зареєстрованих актів за формою Н-1, складено 83 акта по нещасним випадкам/гострим профзахворюванням, що сталися у звітному періоді. З них 57 оформлено актом Н-1/П (пов’язані з виробництвом), з яких 33 сталися за межами міста Києва, і 20 актом Н-1/НП, на 2  потерпілих складені тимчасові акти (Н-1/П тимчасовий) (діаграма3).

Найчастішою причиною нещасних випадків стало падіння постраждалих під час пересування 20 випадків (35%). Основною категорією причин були організаційні порушення – 71,9% (41 особа), з яких найпоширенішим порушенням стало невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 33 випадки (57,9%) (діаграма 4).

В таблиці 1 показано розподіл по галузям економіки кількості потерпілих осіб від нещасних випадків пов’язаних з виробництвом, що сталися у І кварталі 2025 року.

Найбільше потерпілих осіб у страхових нещасних випадках зареєстовано у таких галузях:

  • «Транспорт, поштова діяльність» – 14 осіб (22,5%);
  • «Оптова та роздрібна торгівля» – 11 осіб (19,2%);
  • «Переробна промисловість» – 12 осіб (21,1%).

Робота з профілактики нещасних випадків

Незважаючи на триваючу широкомасштабну збройну агресію російської федерації проти України в умовах воєнного стану в Україні,  головні спеціалісти відділу профілактики та розслідування нещасних випадків управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління, які наділені повноваженнями страхових експертів з охорони праці, продовжують виконувати свої основні функції.

Так, за звітний період взято участь у роботі 171 комісії з розслідування та спеціального розслідування нещасних випадків на виробництві, в тому числі 11 групових нещасних випадків, 11 нещасних випадків із смертельним наслідком, 32 випадки смерті на підприємстві, 2 нещасних випадки з можливою інвалідністю, 115 нещасних випадків з тимчасовою втратою працездатності.

          З метою вивчення стану умов і безпеки праці на підприємствах для подальшого надання в межах компетенції допомоги роботодавцю у вдосконаленні системи управління охороною праці, проведено 11 позапланових перевірок у зв’язку з настанням нещасних випадків на виробництві. В цілому виявлено 49 порушення законодавства про охорону праці. Внесено роботодавцям 11 подань про усунення порушень.

У зв’язку з несвоєчасним наданням на паперовому носії повідомлень про нещасний випадок, що сталися  на підприємствах м. Києва, щодо керівників підприємств складено 6 протоколів про адміністративне правопорушення.

Опрацьовано та надано до Пенсійного фонду України 12 оперативних звітів щодо нещасних випадків, що сталися під час виконання трудових обов’язків в умовах ведення бойових дій; 3 оперативних звіти щодо клінічно підтверджених випадків гострого професійного захворювання медпрацівників внаслідок зараження COVID-19 та проведення їх розслідувань.

Взято участь у проведенні семінарів, нарад, круглих столів з питань профілактики виробничого травматизму, щодо стану охорони праці та організації безпеки виробничих процесів з керівниками та спеціалістами, які вирішують питання охорони праці проведені на 25 підприємствах. Надано страхувальникам 412 консультацій у створенні та реалізації ефективної системи управління охороною праці.

Поширено позитивний досвід функціонування системи управління охороною праці на 13 суб’єктах господарювання м. Києва вивчений на ТОВ «Альтфатер Київ». Прийнято участь розробленні 169 профілактичних заходів, спрямованих запобіганню настання нещасних випадків на виробництві.

 Протягом звітного періоду, взято участь у зборі даних, щодо дотримання умов і безпеки праці, спрямованих на запобігання нещасним випадкам на виробництві на 10 підприємствах житлово-комунальної галузі, виявлено 7 порушень законодавства про охорону праці.

За звітний період в медіа, мережі Інтернет опубліковано 3 статті з питань профілактики страхових випадків. Також узято участь в одному засіданні при Центральному міжрегіональному управлінні Державної служби з питань праці щодо підготовки пропозицій для роботи міжвідомчої робочої групи, виходячи з положень національного плану спільних заходів щодо зниження рівня не задекларованої праці та виробничого травматизму на 2025 рік (засідання відбулося в онлайн-форматі через платформу ZOOM).

Diograma 1 - Аналітичний огляд про нещасні випадки та профілактичну роботу Головного управління за І квартал 2025 року

 

Diograma 2 - Аналітичний огляд про нещасні випадки та профілактичну роботу Головного управління за І квартал 2025 року

Diograma 3 - Аналітичний огляд про нещасні випадки та профілактичну роботу Головного управління за І квартал 2025 року

 

Diograma 4 - Аналітичний огляд про нещасні випадки та профілактичну роботу Головного управління за І квартал 2025 року

 

Tablytsya 1 - Аналітичний огляд про нещасні випадки та профілактичну роботу Головного управління за І квартал 2025 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

background Layer 1