Пропустити навігацію

Встановлення статусу ветерана праці

         index 1 - Встановлення статусу ветерана праці Соціальний захист населення є одним з важливіших напрямків державної політики.

Закон України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» (далі – Закон) спрямований на формування шанобливого ставлення до ветеранів праці та інших громадян похилого віку.

      Відповідно до статті 6 Закону ветеранами праці визнаються особи, які працювали на підприємствах, в установах, організаціях, мають стаж роботи: 40 років для чоловіків і 35 років для жінок та вийшли на пенсію.

        Також ветеранами праці визнаються громадяни, яким призначені пенсії:

  • на пільгових умовах за списком №1 (за наявності стажу роботи 30 років – для чоловіків і 25 років – для жінок);

  • на пільгових умовах за списком №2 (за наявності стажу роботи 35 років – для чоловіків і 30 років – для жінок);

  • відповідно до пунктів «в» – «з» статті 13 та статті 52 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (за наявності стажу роботи 35 років – для чоловіків і 35 років – для жінок);

  • відповідно до частини першої статті 18 вищезазначеного Закону (за наявності стажу роботи 30 років – для чоловіків і 25 років – для жінок);

  • по інвалідності І та ІІ груп (за наявності стажу не менше 15 років);

  • пенсіонери, нагороджені медаллю «Ветеран праці» за законодавством килишнього Союзу РСР.

       Відповідно до Положення про порядок видачі посвідчення і нагрудного знака «Ветеран праці», затвердженого постановою КМУ від 29.07.1994 №521, посвідчення є документом, що підтверджує статус ветерана праці та видається за місцем проживання органами праці та соціального захисту населення.

      Органами Пенсійного фонду України видається довідка про наявний стаж, на підставі якої видається посвідчення ветерана труда, та яку отримати можливо наступним чином:

1. На підставі заяви, що подається особисто чи законним представником до територіального органу Пенсійного фонду України, в якому особа перебуває на обліку;

2. За допомогою дистанційної форми обслуговування громадян – вебпортал електронних послуг ПФУ (http://portal.pfu.gov.ua)

Необхідні документи:

  • паспорт громадянина України;

  • документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

       На період карантинних заходів, що впровадженні на території України, щодо недопущення поширення захворюванності на COVID-19 та вбереження себе та своїх близьких, замовити довідку про наявний стаж найбезпечніше та найоперативніше на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

    Для того, щоб скористуватися електронною послугою вебпорталу, користувач має авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) – через закладку вебпорталу «ЕЦП».

       Електронний підпис можна отримати в акредитованих центрах сертифікації ключів (АЦСК) та в банківських установах. Ознайомитися з повним списком АЦСК, кваліфікований електронний підпис яких підтримує вебпортал ПФУ, можна у випадаючому списку вікна «Виберіть АЦСК».

УВАГА!

Пенсіонери, яким:

1. Призначено пенсію за спеціальними законами, та які продовжували працювати, цей стаж не зараховано;

2. Призначено пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» також мають право звернутися до сервісного центру територіального органу Пенсійного фонду України для отримання довідки про наявний трудовий стаж. При цьому другим необхідно надати повний пакет документів (згідно Постанови 25-1 від 16.12.2020).

       Для отримання інформації, які додаткові пільги надаються ветеранам праці, необхідно звернутися до Департаменту праці та соціальної політики.

background Layer 1