Пропустити навігацію

ВИКОНАННЯ ВИМОГ АНТИКОРУПЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА В ГОЛОВНОМУ УПРАВЛІННІ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ за 2023 рік

ВИКОНАННЯ ВИМОГ АНТИКОРУПЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА
В ГОЛОВНОМУ УПРАВЛІННІ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ за 2023 рік

З метою забезпечення реалізації державної антикорупційної політики в Головному управлінні забезпечено системне здійснення заходів щодо запобігання корупції та забезпечено контроль за дотриманням  працівниками Головного управління обмежень, передбачених Законом України “Про запобігання корупції” (далі – Закон).

Відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 (із змінами) з 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан. Законом України від 03 березня 2022 року № 2115-ІХ “Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни” визначено, що фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов’язку подати документи

12.10.2023 року Законом України “Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану”, відновлено електронне декларування. Деклараційна кампанія за період з 01.01.2022 по 12.10.2023 триває до 31.01.2024.

Станом на 31.12.2023 до Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подано 2752 з 2990 електронних декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави за звітні періоди 2021-2023, а саме:

перед звільненням за 2023 рік – 102/140,

кандидата на посаду за 2022 рік – 197/210,

щорічних з приміткою “я припинив виконувати функції держави (після звільнення)” за 2022 рік- 55/85,

щорічних з приміткою “я продовжую виконувати функції держави” за 2022 рік — 1147/1210.

перед звільненням за 2022 рік – 64/85,

кандидата на посаду за 2021 рік – 113/116,

щорічних з приміткою “я припинив виконувати функції держави (після звільнення)” за 2021 рік- 43/60,

щорічних з приміткою “я продовжую виконувати функції держави” за 2021 рік — 1032/1084.

Випадки неподання або несвоєчасного подання декларації відсутні.

Здійснюється постійний контроль дотримання вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів.

При прийомі на роботу кандидати на посади, що передбачають виконання функцій держави проходять інструктаж, щодо обов’язків обмежень та заборон, встановлених Законом, надають письмове повідомлення про близьких осіб які працюють в органах Пенсійного фонду України. Ведеться облік близьких осіб, що працюють в Головному управлінні.

Протягом року здійснювався постійний моніторинг рішень про пенсійне забезпечення працівників Головного управління та членів їх сімей, у тому числі на виконання судових рішень з метою контролю за дотриманням вимог антикорупційного законодавства. За результатами перевірки 88 пенсійних справ, в тому числі на виконання судових рішень випадків виникнення конфлікту інтересів у працівників Головного управління не виявлено.

З метою виявлення причин, що призводять чи можуть призвести до вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, зокрема виникнення реального або потенційного конфлікту інтересів, при візуванні здійснено аналіз проєктів наказів зз основної діяльності (7177), адміністративно-господарських питань (52), а також наказів з кадрових питань (2742).

У звітному періоді надійшло 5 повідомлення від працівників про наявність конфлікту інтересів, які врегульовано відповідно до статті 28, 30-33 Закону.

Випадків порушення законодавчо визначеної процедури врегулювання реального, потенційного конфлікту інтересів або вчинення працівниками дій прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів не виявлено.

З метою запобігання проявам корупції, недопущення подальшого перебування на державній службі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, у Головному управлінні забезпечено облік працівників, притягнутих до відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень.

Одним з пріоритетних напрямом роботи Головного управління є проведення роз’яснювальної роботи серед державних службовців щодо основних положень антикорупційного законодавства та попередження можливих правопорушень, запобігання виникненню конфлікту інтересів та його врегулювання.

Відділом з питань запобігання та виявлення корупції забезпечено своєчасне та у повному обсязі виконання заходів Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо реалізації Антикорупційної програми Пенсійного фонду України та його органів на 2021–2023 роки, затверджених наказом Головного управління від 23.12.2021 № 6053 (зі змінами).

Відділом забезпечено проведення:

3 моніторинга за розглядом повторних звернень та скарг на дії/бездіяльність посадових осіб Головного управління, з метою виявлення випадків прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів у зв’язку з розглядом повторних звернень, якими оскаржується діяльність посадових осіб Головного управління;

аналізу організації та проведення спеціальних перевірок стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища у Головному управлінні;

здійснено 2 вибіркових моніторинги результатів аудиторської діяльності, здійсненого членами аудиторської групи Головного управління, зокрема, при плануванні та здійсненні аудиторського дослідження, з метою виявлення протиправного впливу з боку третіх осіб на результати аудиторського дослідження;

вибірковий моніторинг прийнятих судових рішень за участю Головного управління та його органів у справах, щодо виявлення особистої заінтересованості представників Головного управління у результатах розгляду таких справ;

вибірковий моніторинг протоколів засідання робочої групи з питань доцільності сплати судового збору за подання процесуальних документів до суду щодо виявлення особистої заінтересованості членів Робочої групи у результатах голосування з питань порядку денного.

В результаті проведених досліджень випадків порушення антикорупційного законодавства не встановлено.

За 2023 рік відділом з питань запобігання та виявлення корупції Головного управління надано 249 консультації структурним підрозділам та їх працівникам з питань додержання законодавства щодо запобігання корупції, проведено 29 навчань (тренінгів), інших просвітницьких заходів за результатами яких здійснено контроль знань слухачів шляхом тестування, розроблено та доведено до відома працівників 13 роз’яснювальних матеріалів з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства та законодавчих змін, здійснено 29 публікацій у ЗМІ, мережі Інтернет, офіційній сторінці управління на вебпорталі на теми формування світогляду неприйняття корупції. З метою забезпечення здійснення ефективної антикорупційної інформаційно-роз’яснювальної роботи, відділом з питань запобігання та виявлення корупції забезпечується її облік.

За звітний період 4080 працівників (один працівник може бути слухачем декількох заходів) пройшли внутрішні навчання/тренінги антикорупційного спрямування за тематиками: заходи фінансового контролю (932), захист прав викривачів корупції та канали повідомлення про корупцію (1576), запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (595), етика поведінки державного службовця (694), вимоги, обмеження та заборони передбачені Законом “Про запобігання корупції” (272), “Аналіз потенційних та наявних контрагентів” (11).

Забезпечено функціонування регулярних та внутрішніх каналів повідомлення про корупцію. Наказом Головного управління № 5295 16.11.2021 “Про перелік каналів повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України “Про запобігання корупції” затверджено перелік основних комунікаційних каналів Головного управління для надання повідомлення про корупцію. Розгляд повідомлень Головним управлінням здійснюється відповідно Порядку організації роботи в Пенсійному фонді України та його органах з повідомленнями про корупцію, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 05.07.2021 №7-1. Інформація про способи та порядок повідомлення про корупцію регулярно публікується на офіційній сторінці Головного управління, в Telegram-каналі та на сторінці Головного управління у Facebook.

06 вересня 2023 Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції 31 серпня 2023 року № 190/23 введено в експлуатацію Єдиний портал повідомлень викривачів (далі – Портал). Враховуючи черговість підключення організацій до Порталу станом на 31.12.2023 Головне управління до Порталу не підключено.

Відділом здійснюється постійний аналіз звернень до Головного управління, які носять ознаки повідомлення про корупцію щодо наявності в них фактичних даних про порушення вимог Закону України “Про запобігання корупції”, зокрема відповідно до доповідної записки від 26.12.2022 № 103/13-16 протягом 2023 року Відділ було долучено до розгляду 107 звернень.

Спеціалісти Відділу прийняти участь у розгляді 18 повідомлень про можливі факти не доброчесної поведінки правників Головного управління, але в результаті попередньої ідентифікації повідомлення не відповідали вимогам Закону та були розглянуті в рамках ЗУ “Про звернення громадян”. Про невідповідність змісту повідомлень вимогам Закону заявників було повідомлено.

З метою заохочення та формування культури повідомлення про корупцію відділом з питань запобігання корупції розроблено та доведено до працівників пам’ятку щодо правового статусу викривача та канали повідомлення про корупцію в якій працівникам надано інформацію про порядок надання повідомлень про корупцію, дій викривачів та гарантій захисту їх прав. Крім того зазначена пам’ятка надається для ознайомлення під час прийому на роботу новопризначеним працівникам.

background Layer 1