Пропустити навігацію

ДЕРЖАВНА ДОПОМОГА У ЗВ’ЯЗКУ З ВАГІТНІСТЮ ТА ПОЛОГАМИ

  Допомога по вагітності та пологах надається вагітним жінкам (у тому числі неповнолітнім), які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (постанова КМУ 27.11.2001 № 1751).

  Розмір допомоги становить 100 % середньомісячного доходу (стипендії, грошового забезпечення, допомоги по безробіттю тощо) жінки, але не менше 25 % від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для працездатної особи із розрахунку на місяць.

  Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше шести місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, і виплачується жінкам за весь період відпустки, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей — 70) календарних днів після пологів.

  Жінкам, віднесеним до 1-4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога по вагітності та пологах виплачується за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 — до пологів та 90 — після пологів). Зазначена допомога обчислюється сумарно та надається жінкам у  повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

  Особам, які усиновили або взяли під опіку дитину протягом двох місяців з дня її народження, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами надається на підставі рішення про усиновлення або встановлення опіки за період з дня усиновлення чи встановлення опіки і до закінчення строку післяпологової відпустки.

  За період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, що збігається з відпусткою по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога по вагітності та пологах виплачується незалежно від допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

  Способи звернення:
 сервісний центр ПФУ;
 вебпортал електронних послуг ПФУ portal.pfu.gov.ua;
 портал ДІЯ;
 мобільний застосунок «Пенсійний фонд»;
 через уповноважених осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади;
 ЦНАП;
 засоби поштового зв’язку.

  Перелік документів, які необхідно надати для оформлення допомоги:
 заява встановленої форми;
 документ, що посвідчує особу;
 інформація про номер запису в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я про сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність категорії «Вагітність та пологи»;
 довідка з основного місця служби або навчання про те, що жінка служить або навчається;
 довідка ліквідаційної комісії про те, що жінка звільнена з роботи у зв’язку з ліквідацією підприємства, установи та організації;
 довідка центру зайнятості про те, що жінка зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна;
 особи, які усиновили чи взяли під опіку дитину протягом двох місяців з дня її народження, подають рішення про усиновлення чи встановлення опіки.

Більше новин та актуальної інформації дивіться на веб-ресурсах Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області:

сайт — https://www.pfu.gov.ua/od/

портал електронних послуг — https://portal.pfu.gov.ua/

фейсбук — https://www.facebook.com/odessapfu

телеграм — https://t.me/pfu_od

background Layer 1