До уваги страхувальників!!!! Внесено зміни до Порядку формування та подання звіту з ЄСВ
Наказом Міністерства фінансів України від 15.05.2018 року № 511 внесено зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року № 435, та викладено зазначений Порядок у новій редакції.
Документ набирає чинності з 01.08.2018 року. Таким чином, звіт за оновленою формою подається вперше, починаючи зі звітності за серпень
2018 року – до 20 вересня 2018 року.
Зокрема, серед новацій оновленого Порядку можна виділити наступні:
– для членів фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, звітними періодами є календарні місяці, які формуються та відображаються у річній звітності, що подається до 01 травня року за результатами фінансового року. Звіт подається за формою згідно Додатка 5 із зазначенням типу форми “початкова”.
Змінилася Таблиця 5 Звіту з ЄСВ:
– у графі 11 зазначатимуть дату початку і закінчення проходження військової служби та відпусток. Відповідно, додали нові категорії осіб:
7 – особи із числа військовослужбовців, особи рядового і начальницького складу, які отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами;
8 – особи із числа військовослужбовців, особи рядового і начальницького складу.
– з’явилися наступні графи:
12 – професійна назва роботи;
13 – код загальносоюзного класифікатора професій, посад та тарифних розрядів (код ЗКППТР);
14 – код класифікатора професій – вибираються із довідника, що відповідає національному класифікатору України “Класифікатор професій ДК 003:2010”;
15– посада – назва посади відповідає запису у трудовій книжці;
16 – документ-підстава про початок роботи та відпустку, кінець трудових або цивільно-правових відносин, переведення на іншу посаду;
19 – військове звання.
Запис про переведення працівника на іншу посаду або роботу у того самого страхувальника вноситься у Таблицю 5 в такому самому порядку, як і про прийняття на роботу. Записи про причини звільнення в Таблиці 5 мають вноситися у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідну статтю, пункт закону, наприклад, п. 4 ст. 40 КЗпП України.
У разі, якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових угод (цивільно-правових договорів), зміни посади, термінів проходження військової служби або надання відповідної відпустки, Таблиця 5 Додатка 4 до цього Порядку не формується та не надається.
Таблиця 6 Звіту з ЄСВ також зазнала змін. У неї додали новий код типу нарахувань – 14 – сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованої заробітної плати (доходу) за попередні періоди у зв’язку із здійсненням перерахунку при звільненні працівника за попередні періоди, пов’язані з уточненням днів використаної наперед відпустки (у зв’язку із сторнуванням).
Також, в Додаток 2 до Порядку додали нові коди категорій застрахованих осіб 50-66 з урахуванням яких формуються відомості Таблиці 6.
Звіт, згідно Додатка 5 до Порядку, відтепер складається лише з Таблиці 1 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Таблиці 2 «Наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства» замість Таблиць 1-4.