Пропустити навігацію

СТРАХОВИЙ СТАЖ: КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ

Страховий стаж – це період, протягом якого за особу щомісяця сплачувалися страхові внески в сумі, не меншій за мінімальний страховий внесок. Від страхового стажу залежать:
– право особи на той чи інший вид пенсії;
– розмір призначеної пенсії.

📌 Право на пенсію за віком набувають громадяни, які досягли пенсійного віку та мають необхідний страховий стаж.

Важливо розрізняти «трудовий» та «страховий» стаж. Трудовий стаж – це період роботи, який підтверджується записами у трудовій книжці або інших документах. Трудовий стаж, отриманий до 1 січня 2004 року, рахується календарно, в повному обсязі. З 2004 року введено поняття страхового стажу, і він, на відміну від трудового, підтверджується сплаченими страховими внесками.

📌 Які періоди входять до страхового стажу, Ви можете дізнатися тут.

📌 Якщо майбутній пенсіонер не працював певний час, не отримував доходів, з яких сплачувався єдиний внесок, то такий період до страхового стажу не зараховується. Виправити таку ситуацію можна, взявши добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Для цього потрібно подати відповідну заяву до територіального органу Державної фіскальної служби, укласти типовий договір та виконувати його умови. Це дасть змогу зберегти повний страховий стаж та збільшити майбутній розмір пенсії.

📌 Щоб виключити ймовірність помилок у даних про страховий стаж та розмір заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, Ви можете перевірити ці дані на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду.

📌 Вирішальними для розміру майбутньої пенсії є факт сплати роботодавцем страхових внесків та розмір заробітної плати. Через несплату ЄСВ працівники втрачають страховий стаж і можливість отримувати пенсію, яка призначається з офіційно нарахованої заробітної плати. Пам’ятайте! Офіційне працевлаштування – запорука гідного пенсійного забезпечення.

strahovyj stazh - СТРАХОВИЙ СТАЖ: КОРОТКО ПРО ГОЛОВНЕ

background Layer 1