Пропустити навігацію

Реформа лікарняних: українці оформили понад 4,5 млн е-лікарняних

 

Від початку реформи було створено понад 4,5 млн електронних листків непрацездатності. Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я України в електронній системі охорони здоров’я створено більше 6 млн медичних висновків про тимчасову непрацездатність, на підставі яких для працевлаштованих українців формуються е-лікарняні. 

 

Зауважимо, що реформа спростила процес оформлення лікарняних. Більше не потрібно збирати підписи і печатки на бланку, передавати документ роботодавцю чи навіть знов іти до лікарні за заміною документа, якщо при оформленні лікарняного була допущена помилка. 

 

Тепер неточності при створенні лікарняних трапляються рідше, адже лікар самостійно не вносить інформацію про пацієнта. Усі необхідні дані підтягуються автоматично. Водночас у випадку, якщо при укладенні декларації із сімейним лікарем було допущено помилку в ПІБ, яка продублювалась у лікарняному (наприклад, пропущено букву), Фонд соціального страхування України прийме такий е-лікарняний на оплату без необхідності здійснювати заміну, аби незначні помилки не призводили до уповільнення виплат допомог.

 

Що робити, якщо у вашому е-лікарняному є незначна помилка в ПІБ: https://www.facebook.com/SocialFundUA/posts/4478574458937732

Дізнатись, коли оплатять е-лікарняний, можна онлайн – інформація про стан фінансування лікарняних і декретних допомог щоденно оновлюється тут https://t.me/socialfund. Дата фінансування прямо залежить від дати, коли роботодавцем було подано заяву-розрахунок за відповідним е-лікарняним.

 
2021 55042964 1024x771
 
 
 
 
 
background Layer 1