Пропустити навігацію

Порядок обчислення страхового стажу

 

Страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску. Страховий стаж обчислюється в місяцях (стаття 14 Закону України від 23.09.1999 № 1105-XIV “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”).

Період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Страховий стаж обчислюється за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, у тому числі за даними про трудову діяльність працівників, внесеними відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, а за періоди до 1 липня 2000 року – у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Враховуючи зазначене, страховий стаж за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності визначається наступним чином:

  1. За період починаючи з 01.01.2016 до страхового стажу включається період, за який було здійснено сплату єдиного соціального внеску,
  2. За період з 01.01.2011 до 31.12.2015 – до страхового стажу включаються виключно періоди, протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески.
  3. За період з 28.02.2001 по 31.12.2010 – до страхового стажу включаються періоди, протягом яких особа підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, і сплачує або за неї сплачуються страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та обчислюється відповідно до даних, зазначених у трудовій книжці, і зараховуються періоди перебування особи в трудових відносинах.
  4. За період до 27.02.2001 – до страхового стажу прирівнюється трудовий стаж, набутий працівником за час роботи на умовах трудового договору (контракту) до набрання чинності Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240 та обчислюється відповідно до даних, зазначених у трудовій книжці, а також зараховуються періоди перебування особи в трудових відносинах відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 1998 № 1658 та постанови Ради Міністрів СРСР від 13.04.1973 № 252.

 

 

background Layer 1