Пропустити навігацію

Пояснювальна записка до проєкту постанови правління Пенсійного фонду України “Про затвердження Змін до Порядку оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії”

  1. Мета

Приведення положень Порядку оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 03 листопада 2017 року № 26-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 грудня 2017 року за № 1464/31332 (далі – Порядок), у відповідність до норм чинного законодавства.

  1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

За результатами перегляду нормативно-правових актів Пенсійного фонду України, який здійснюється відповідно до абзацу третього пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 “Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади”, та у зв’язку з прийняттям Закону України від 01 грудня 2022 року № 2801-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації” (далі – Закон), постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1338 “Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи” постала необхідність у внесенні змін до Порядку.

  1. Основні положення проєкту акта

Проєктом постанови пропонується уточнити скорочення, які використовуються у посвідченнях, виданих особам з інвалідністю.

Також пропонується осучаснити назву Закону України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, посилання на який містить Порядок, та уточнити актуальні назви Державної податкової служби України та Міністерства розвитку громад та територій України.

Крім того, пропонується доповнити положенням щодо видачі пенсійного посвідчення через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Деталізовано інформацію, яка зазначається в пенсійному посвідченні під час його виготовлення для ідентифікації власника посвідчення.

  1. Правові аспекти

Нормативно-правовими актами в цій сфері правового регулювання є Закон, Порядок проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1338 “Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи”, Порядок.

  1. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація проєкту постанови не потребуватиме додаткового фінансування з Державного бюджету України.

  1. Позиція заінтересованих сторін

Проєкт акта погоджено з Міністерством соціальної політики України, Міністерством цифрової трансформації України, Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Національним банком України та не стосується компетенцій інших державних органів і не потребує погодження з ними.

Проєкт акта стосується соціально-трудової сфери та погоджено зі Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні та Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

Проєкт акта регулює питання прав осіб з інвалідністю та потребує погодження з Урядовим уповноваженим з прав осіб з інвалідністю, проте станом на дату прийняття цього нормативно-правового акта рішення щодо призначення на посаду Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю відсутнє. Проєкт погоджено громадською організацією “Всеукраїнська організація Союз осіб з інвалідністю України” та громадською спілкою “Всеукраїнське громадське об’єднання “Національна асамблея людей з інвалідністю України”.

Проєкт акта потребує проведення громадського обговорення відповідно до вимог Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996.

Проєкт акта не стосується питань функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку, функціонування і застосування української мови як державної та не потребує погодження відповідних уповноважених представників всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, органів місцевого самоврядування, Уповноваженого із захисту державної мови.

Проєкт акта не стосується сфери наукової та науково-технічної діяльності та не потребує проведення експертизи Науковим комітетом Національної ради з питань розвитку науки і технологій.

  1. Оцінка відповідності

У проєкті акта відсутні положення, що стосуються зобов’язань України у сфері європейської інтеграції.

Проєкт акта не містить норм, що порушують права та свободи, гарантовані Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, та положень, що стосуються таких прав і свобод. 

У проєкті акта відсутні положення, які містять ознаки дискримінації. Громадська антидискримінаційна експертиза не проводилася.

У проєкті акта відсутні положення, які порушують принцип забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Громадська гендерно-правова експертиза не проводилась.

Проєкт акта не містить правил і процедур, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією, і не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи та антикорупційної експертизи Національним агентством з питань запобігання корупції.

  1. Прогноз результатів

Реалізація проєкту акта дозволить привести нормативно-правові акти Пенсійного фонду України у відповідність до вимог законодавства.

Негативні ризики щодо реалізації акта відсутні.

Реалізація проєкту акта не матиме впливу на ринкове середовище, забезпечення захисту прав та інтересів суб’єктів господарювання, громадян і держави; розвиток регіонів, підвищення чи зниження спроможності територіальних громад; ринок праці, рівень зайнятості населення; громадське здоров’я; екологію та навколишнє природне середовище, обсяг природних ресурсів, рівень забруднення атмосферного повітря, води, земель, зокрема забруднення утвореними відходами, та інші сфери суспільних відносин.

 

Голова правління

Пенсійного фонду України                                                                                                                                                                                                                                                Євгеній КАПІНУС

 

__ _____________2025 року

 

background Layer 1