Пропустити навігацію

Перерахунки пенсій

Не виходячи з дому, громадяни мають можливість вирішити низку питань із органами Пенсійного фонду України.

Подати електронну заяву про перерахунок пенсії особисто через Портал електронних послуг Пенсійного фонду.

У разі потреби громадяни можуть записатися на особистий прийом до органів Пенсійного фонду України. Для цього через Портал електронних послуг Пенсійного фонду громадянин має записатися на прийом. Громадянин може обрати дату, час, тему відвідування та орган Пенсійного фонду й отримати талон.

  1. Індивідуальні перерахунки пенсій

Індивідуальні перерахунки пенсій здійснюються за зверненнями пенсіонерів:

– які після призначення пенсії продовжували працювати та набули страховий стаж (частина 4 статті 42 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (посилання на документ));

– які надають документи про працевлаштування/звільнення з роботи;

– які надали документи про стаж, заробіток, які не було враховано при обчисленні пенсії;

– які мають право на встановлення надбавок, підвищень, доплат тощо.

Відповідно до частини 4 статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.

За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону (тобто 35 років страхового стажу для чоловіків, 30 років – для жінок), за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

У випадку проведення індивідуального перерахунку пенсіонер надає до управління Пенсійного фонду: заяву та додаткові документи (наприклад, про стаж до 01.01.2004, заробіток до 01.07.2000, копію свідоцтва про народження дитини, військовий квіток тощо).

 Масові перерахунки пенсій проводяться у зв’язку зі змінами в законодавстві та не потребують особистого звернення особи за таким перерахунком

Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон) визначено, що мінімальний розмір пенсії за віком (за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу) встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Крім того, у разі зміни такої величини проводяться також перерахунки доплат, підвищень, надбавок, які визначаються залежно від прожиткового мінімуму.

Відповідно до частини 3 статті 42 Закону, якщо пенсіонер працює (провадить діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), такий перерахунок пенсії проводиться після його звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Як отримати послугу

Закон України від 09.07.2003 р. № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

background Layer 1